5 sposobów na szybki sen

x-start

Często zdarza ci się przewracać z boku na bok? Liczenie baranków, zmiana ułożenia to wszystko wydaje się bezskuteczne. Prawdopodobnie wszyscy przerabiamy to co jakiś czas. Na szczęście istnieje kilka skutecznych, które sprawią, że zaśniesz jak niemowlę, gdy tylko przełożysz głowę do poduszki. Kilka z tych sposobów jest niekonwencjonalnych, ale bez wątpienia są skuteczne.

Umyj twarz lodowatą wodą!

Jednym z głównych przyczyn bezsenności są problemy z układem nerwowym. Cały stres jakiego doświadczamy każdego dnia może sprawić, że będziemy mieli duże problemy z wyciszeniem się. Dobrym sposobem na pozbycie się stresu jest włożenie twarzy do miski z lodowatą wodą. W pierwszej kolejności wydaje się być to idealny sposób na szybkie pobudzenie, jednak robiąc to uruchamiamy w swoim organizmie tzw. odruch nurkowania ssaków. Taki odruch „nurkowania” obniża ciśnienie krwi i tętno w naszym organizmie. Wewnętrzne procesy wpływają bardzo pozytywnie na nasz system nerwowy, co pozwala na spokojny i długi sen.

Włącz rytmy binauralne

Potocznie są one nazywane dźwiękami, które leczą. Metoda binauralna polega na przepuszczaniu dwóch tonów dźwięków o lekko różniącej się częstotliwości od jednego do drugiego ucha, przez co nasz mózg odbiera te dźwięki jako jedną częstotliwość. Tego rodzaju dźwięki często wykorzystywane są podczas medytacji, ponieważ ich dźwięki zapewniają wrażenia podobne do tych po zażyciu LSD. Rytmy binauralne skutecznie potrafią wyciszyć nasz umysł, a jednocześnie zapewnić nam dozę błogiego relaksu. Osoby, które często stosują tego rodzaju terapie przez dłuższy okres stosowania potwierdzają korzystny wpływ na nasz układ nerwowy, poprawę jakości snu, a nawet metodę w zwalczaniu bólu.

Posprzątaj swoją sypialnie

Zabałaganiony pokój jest synonimem chaosu, a przecież to miejsce powinno kojarzyć nam się głównie ze spokojnym miejscem w którym bez problemu możemy się zrelaksować. Podczas snu często twoje myśli mogą blokować cię przed zaśnięciem? Jeśli chcesz spać jak niemowlę zadbaj o higienę pomieszczenia, bo kiedy pozbędziesz się bałaganu i masę rzeczy, które mogą cię rozpraszać – zauważysz jak bardzo twój sen się poprawi. Zgodnie z zasadą im mniej przedmiotów wokół Ciebie, tym mniej na głowię.

Next Post

Największe marzenia każdego dużego chłopca

„Rodzina na swoim” – takie było hasło dawnej akcji społecznej polskiego rządu w czasie, której największym priorytetem władzy miało być umożliwienie wielu rodzinom polskim przejście na swoje zamiast mieszkania z kimś lub w wynajmowanym mieszkaniu. Efekty akcji warto zostawić do osobnej dyskusji, ale samo hasło idealnie pasuje do pragnienia, które […]