Co powinna zawierać wyprawka dziecka do żłobka?

x-start

Każdy żłobek, prywatny lub państwowy wymaga od rodziców przygotowania wyprawki dla dziecka, w której znajdują się rzeczy osobiste np. ubranka, pieluchy jednorazowe, szczoteczka do zębów oraz ręczniki dla dzieci. Wymogi te różnią się w zależności od rodzaju placówki.

Co powinna zawierać każda wyprawka?

Z pewnością należy dostarczyć do żłobka zapas pieluch, z reguły na cały tydzień. Każde dziecko używa innego rodzaju pieluchy, dlatego żłobki raczej nie zapewniają tych środków higienicznych. Konieczne będą również zapasowe ubranka: spodnie, bluzeczki, koszulki, skarpetki oraz majteczki (jeśli dziecko je nosi). Potrzebna będzie również wygodna, dwuczęściowa piżamka, buty na zmianę oraz ręczniki do rąk. Najlepiej, jeśli wyprawka będzie zawierała zarówno ręczniki papierowe, jak i bawełniane ręczniki dla dzieci. Wspaniale, jeśli ręczniki będą miały ciekawe dziecięce nadruki, zgodne z zainteresowaniami dziecka. Dzięki temu dziecko bez problemu rozpozna swój ręcznik. Poza tym ważne jest, aby ręczniki dla dzieci były miękkie i dobrze chłonęły wodę oraz nie były zbyt duże, do rąk wystarczy ręczniczek o rozmiarach 30×30. Pozostałymi niezbędnymi artykułami higienicznymi są szczoteczka do zębów, kubek oraz pasta, chusteczki nawilżane oraz tradycyjne chusteczki higieniczne.

Wszystkie rzeczy należy podpisać imieniem i nazwiskiem lub inicjałami. Ręczniki dla dzieci mogą być podpisane na metce lub można zamówić ręczniki z nadrukiem- imieniem i nazwiskiem dziecka. Ubranka również zwykle podpisuje się na metce bocznej, ale są inne możliwości. Na rynku dostępne są różne naklejki, naprasowanki lub metki do przyszycia. Niezwykle ważne jest także podpisanie szczoteczki do zębów, najłatwiej zrobić to naklejając naklejkę z podpisem. Buciki również można podpisać markerem na podeszwie lub w środku buta, na wkładce.

Rzeczy, które są wymagane w niektórych placówkach.

Zdarza się, że placówki żłobkowe wymagają przyniesienia pościeli z wypełnieniem lub bez. Wymagane są poszwy o różnych wymiarach- czasem te, które pasują do tradycyjnych łóżeczek ze szczebelkami lub duża pościel, gdzie na jednej połowie dziecko będzie leżało, a druga połowa będzie służyła do przykrycia. W razie jakichkolwiek wątpliwości trzeba po prostu zapytać o szczegóły personel w żłobku.

Przydać się może również bawełniany worek na wszystkie rzeczy dziecka, a także ulubiony kocyk lub zabawka dziecka. Warto spakować także śliniaki o akceptowanych dla dziecka kształtach oraz ulubiony kubek do picia. W okresie jesienno-zimowym przydadzą się również nieprzemakalne spodnie.

Next Post

Jak ubrać się na wesele, by nie przyćmić panny młodej?

Wybierając się na wesele jako gość, trzeba wyglądać elegancko i odświętnie by oddać szacunek małżonkom. Panie z reguły ubierają sukienki, czasem kombinezony, a mężczyźni garnitury. Zdecydowanie większe pole do popisu mają panie, dlatego właśnie zdarza się im przesadzić z kreacją. Czym kierować się przy wyborze sukienki? Jeśli państwo młodzi nie […]