Dlaczego warto mieć wielkie marzenia?

x-start

Każda z nas ma marzenia. Warto raz na jakiś czas gruntowniej je przemyśleć, zamienić w cele i ruszyć do przodu z ich realizacją. Żyjesz tylko raz i nie ma żadnego powodu, dla którego nie miałabyś ich spełnić.

Wbrew pozorom psychologowie wskazują na to, że najczęściej udaje się zrealizować właśnie te największe i najodważniejsze marzenia. One bowiem dają nam najsilniejszą motywację do działania, ponieważ w głębi serca najbardziej pragniemy ich spełnienia.

Dlaczego wielkie marzenia są tak cenne?

Odpowiedź jest prosta- ponieważ to właśnie ich realizacja wymaga od nas przekraczania własnych granic i rozwoju, niekiedy w wielu sferach życia. Wielkie marzenia popychają nas do zrobienia rzeczy, na które normalnie nie wystarczyłoby nam chęci, siły ani zapału. Pod ich wpływem decydujemy się na opuszczenie naszej strefy komfortu i zdobywamy nowe doświadczenia. To wielki krok naprzód, który zmienia całe nasze życie. Bez wielkich marzeń, wielu z nas nigdy by takiego kroku nie podjęło. Droga do ich realizacji wymaga od nas kreatywności, ciągłej nauki, rozwoju. Wysiłek, który musimy włożyć, w realizację wielkiego marzenia uczy nas dyscypliny, poszerza nasze horyzonty i wzmacniane naszą wiarę we własne siły. Wpływa to bardzo pozytywnie na wszystkie dziedziny naszego życia.

Warto mieć wielkie marzenia. Nie bój się i podejmij zdecydowane kroki ku ich realizacji. Pamiętaj- najtrudniej jest zacząć. Kiedy zrobisz pierwszy krok, zwątpienie zostanie daleko za Tobą i uwierzysz, że warto mieć marzenia, i wbrew glosom malkontentów, którzy nie robią nic poza narzekaniem, da się je spełnić.

Next Post

Podróże duże i małe. Kilka słów o transporcie

Podróże duże i miałe czyli kilka słów o transporcie pasażerskim Powoli zbliża się pierwszy długi weekend w tym roku. Jeszcze nie długi weekend majowy a kwietniowy. Wielkanoc będzie okazją dla wielu z nas, aby ponownie zobaczyć się z rodziną i przyjaciółmi. Dla wielu w natłoku obowiązków w pracy i obowiązków […]