Dzianinowe hity w wystroju wnętrz.

x-start

Rękodzieło jest w modzie. Plecione i dziergane elementy wystroju wnętrz tworzą przytulny klimat i ocieplają dom nie tylko wizualnie, są więc idealne na zimę. Na topie są pledy o ciekawym grubym splocie, wełniane poszewki na poduszkę wyglądające jak zrobione przez babcię na szydełku, ciepłe koce, wełniane ręcznie robione pokrowce na kanapę i fotele, a nawet dziergane meble na przykład okrągłe plecione z bardzo grubej wełny pufy. Takie ozdoby są miłe w dotyku i bardzo praktyczne, ponieważ ogrzewają w długie zimowe wieczory. Najlepiej sprawdzą się takie w ciepłych barwach- pomarańczowe, czerwone, żółte, brązowe lub kremowe.

Dzianinowe meble i dodatki znajdziesz w sklepach z wyposażeniem wnętrz oraz w autorskich galeriach, oraz sklepach internetowych z rękodziełem. Warto wybierać takie, robione pojedynczo lub w ograniczonej ilości- będziesz mieć pewność, że są niepowtarzalne.

Wełniane, plecione, robione na drutach lub szydełku ozdoby wnętrz możesz również wykonać sama. To prostsze niż myślisz. Nauczenie się kilku podstawowych ściegów w zupełności wystarczy, a zajmie Ci to zaledwie jeden wieczór. Skorzystaj z poradników książkowych lub filmików instruktażowych dostępnych za darmo w Internecie. Coraz większą popularnością cieszą się też kursy rękodzieła. Często w dużych pasmanteriach i domach kultury organizowane są w weekendy krótkie kursy robienia na drutach czy szydełku. Warto sprawdzić, czy tego typu zajęcia akurat nie odbywają się w najbliższym czasie w Twojej okolicy.

Nauczenie nowej umiejętności da Ci nie tylko satysfakcję i pomoże pięknie udekorować mieszkanie, ale może także przerodzić się w pasję, a nawet sposób na życie i źródło utrzymania.

Next Post

Pokój dziecka

Urządzanie wnętrz to dla jednych czysta przyjemność, dla innych natomiast, prawdziwe tortury, Urządzanie pokoju dziecka zawsze stanowi ogromne wyzwanie. Dziecko dorasta bardzo szybko. Wraz z wiekiem, zmieniają się potrzeby dziecka. Dlatego oczywistym jest, że niemowlę będzie miało zupełnie inne potrzeby niż nastolatek. Decydując się na zmiany w pokoju dziecka, warto […]