Jak dbać o sportowe obuwie?

x-start

Wydatek na buty sportowe jest dosyć duży, dlatego że dobre modele potrafią kosztować nawet kilkaset złotych. Wydatek rzędu 300 do 500 zł nikogo nie dziwi. Skoro więc wydajesz na takie buty tak dużo pieniędzy, musisz się nauczyć odpowiednio o nie dbać, by służyły ci jak najdłużej. Sposób, w jaki należy pielęgnować buty, zawsze jest opisany na pudełku konkretnego obuwia bądź też na w specjalnej książeczce, która jest do takich butów dołączona. W opakowaniu tym znajdziesz wszystkie zasady dotyczące przechowywania obuwia i sposobu, w jaki na przykład trzeba czyścić buty Adidas lub innych marek.

Niektóre materiały wykonania butów nie mogą być czyszczone konkretnymi preparatami to nawet takimi preparatami w powszechnym użytku. W takim przypadku trzeba zastosować konkretne preparaty polecane przez producentów lub po prostu zwykły proszek albo na przykład wodę z mydłem. Buty Puma lub inne sportowe obuwie czasami można prać w pralce, a innym razem producent tego zakazuje, bo mogłoby to doprowadzić do zniszczenia butów. Jedno jest pewne – jeśli nie chcesz zniszczyć obuwia, musi uważać na to, by go nie przemoczyć. Woda w większości przypadków bardzo negatywnie wpływa na buty i sprawia, że one ulegają rozklejeniu. Często jest też tak, że butów nie wolno suszyć na słońcu, bo to mogłoby doprowadzić do blaknięcie kolorów. Należy je suszyć w stanie rozwieszonym, w ciemnym miejscu. Buty Nike czasami nie mogą być też suszone na grzejniku, bo to też może doprowadzić do ich bardzo szybkiego zniszczenia.

Next Post

Metalowe nity i ćwieki znowu w modzie.

Ubrania, torebki i buty ozdobione metalowymi elementami są teraz super modne. Nity i ćwieki pasują zarówno do codziennej stylizacji, jak i na wielkie wyjście. Ciuchy nabijane nitami, to nie tylko idealne rozwiązanie na wieczór, ale również świetny pomysł na urozmaicenie stroju do pracy. Bluzkę, spodnie lub szeroki pasek z ćwiekami, […]