Jak ułatwić korzystanie z prysznica seniorom?

x-start

Ludzie starzeją się i nie można temu zapobiegać, gdyż jest to naturalny proces. Wraz z wiekiem przybywa więc siwych włosów oraz zmarszczek. Sprawność ruchowa także nie jest taka jak za młodu. W związku z tym korzysta się z różnorodnych udogodnień, a jednym z nich jest siedzisko pod prysznic.

Jakie trudności spotykają seniorów?

Nie każdy senior jest powolny oraz ociężały, jednakże wraz z wiekiem warto sięgać po dostępne udogodnienia, które zdecydowanie ułatwiają ich funkcjonowanie. Starsi ludzie mają problemy między innymi w trakcie korzystania z łazienki. Dotyczy to zarówno toalety, jak również brania kąpieli. Podnoszenie się z ubikacji może okazać się nie lada wyzwaniem dla 80 letniego seniora, właśnie dlatego należy zamontować specjalne uchwyty umożliwiające podtrzymanie się w przypadku siadania oraz podnoszenie się. Są one tak samo przydatne jak ręka najbliższej osoby bądź pociechy, która nie zawsze jest w pobliżu. Wanna nie jest dobrym rozwiązaniem w przypadku osób starszych, gdyż podnoszenie nóg nie jest łatwe, następnie wstawanie z pozycji siedzącej i możliwe poślizgnięcie się sprawiają, że kąpiel stanie się prawdziwą udręką. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się prysznic, który oczywiście służy do mycia ciała w pozycji stojącej. Siedzisko pod prysznic umożliwia jednak siedzenie i spokojne mycie ciała, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z różnorodnymi dolegliwościami oraz dochodzą do siebie po operacjach bądź zabiegach. Wraz z wiekiem najprostsze czynności stają się trudne, warto więc posiadać niewielkie lampki świecące się w różnych pokojach. Kiedy zapadnie zmrok umożliwiają one bezpieczne dojście do łazienki, albo kuchni po szklankę wody. Zapobiegają one wypadkom, potknięciom oraz kontuzjom.

Co może pomóc?

Na dzień dzisiejszy wszelkiego rodzaju sklepy oferują gadżety oraz przyrządy, których celem jest udogodnienie życia osób w starszym wieku. Wielokrotnie starsi ludzie zdani są tylko na siebie, gdyż dzieci oraz wnuki mieszkają w innym mieście, albo przez nawał obowiązków nie mają możliwości pomagania tak często jak byłoby to konieczne. Właśnie dlatego trzeba udać się na zakupy i nabyć podpórki, które można zamontować w każdym miejscu w domu. Ich zadanie polega na możliwości przytrzymania się w sytuacji wstawania z pozycji siedzącej do stojącej. Siedzisko pod prysznic to kolejny niezbędny nabytek, który sprawi, że dbanie o higienę nie stanie się udręką.

Next Post

Jak prowadzić własną firmę?

Wiele osób pracujących w firmach innych osób marzy o własnym biznesie. Niektórzy podejmują odważną decyzję i niezbędne kroki umożliwiające rozpoczęcie pracy we własnym imieniu oraz na swój rachunek. Wiąże się to z ogromną ilością obowiązków, zadań do wykonania, ale również satysfakcją oraz szczęściem. Co składa się na sukces w biznesie? […]