Jaki śpiwór wybrać na kemping?

admin

Przed wyjazdem na kemping powinniśmy odpowiednio się przygotować. Jednym z podstawowych elementów, o który powinniśmy zadbać, jest odpowiednio dobrany śpiwór. Przy wyborze śpiwora powinniśmy wziąć pod uwagę wiele elementów, takich jak np. to, w jakiej temperaturze będziemy spać podczas kempingu.

Ocieplenie śpiwora – naturalne czy syntetyczne?

Wybór śpiwora na kemping to bardzo ważna kwestia, szczególnie jeśli nasz pobyt w terenie ma potrwać nieco dłużej, niż tylko na weekend. Podczas wyprawy powinniśmy zadbać o prawidłowy sen, abyśmy zawsze byli wypoczęci i pełni życia. Nie możemy dopuścić do tego, że będziemy niewyspani, szczególnie jeśli podczas naszego wyjazdu planujemy długotrwałe wycieczki, na przykład po górach. Dlatego też powinniśmy dokładnie przemyśleć kwestię wyboru odpowiedniego dla nas śpiwora. Jednym z podstawowych czynników, jakie powinniśmy wziąć pod uwagę, jest to, w jakiej temperaturze przyjdzie nam spać. Tutaj kluczową kwestią jest wybór odpowiedniego ocieplenia śpiwora. Wyróżniamy bowiem ocieplenie syntetyczne oraz naturalne. Ocieplenie naturalne to po prostu puch, który będzie nadawał się przede wszystkim na wyprawy zimowe. Śpiąc w śpiworze wyposażonym w naturalne ocieplenie, możemy być pewni, że nie będziemy nocą wytracać ciepła. Jest to bardzo ważne szczególnie wtedy, gdy temperatura nocą niebezpiecznie się obniża. Puch naturalny ma jednak jedną, dość poważną wadę – w przypadku zamoczenia go znacznie traci on swoje właściwości trzymania ciepła. Taka wada nie dotyczy jednak śpiworów wyposażonych w ocieplenie syntetyczne. Tego typu ocieplenie jednak nie będzie zdawać egzaminu podczas zimniejszych nocy. Jeśli będziemy biwakować w miejscu, w którym temperatura jest zmienna, a więc noce niekiedy są cieplejsze, a niekiedy bardzo mroźne, dobrym rozwiązaniem będzie zainwestowanie we wkładkę do śpiwora. W razie potrzeby możemy jej użyć, aby ogrzać się, gdy temperatura spadnie.

Jaki kształt śpiwora wybrać?

Równie ważny, co ocieplenie śpiwora, jest jego kształt. Wyróżniamy dwa typy śpiworów – śpiwór w kształcie mumii oraz śpiwór w kształcie koperty. Ten pierwszy polecany jest dla osób, które wybierają się na zimowe wyprawy. Jego kształt bowiem pozwala na ścisłe przyleganie śpiwora do ciała, co zapobiega wytracaniu ciepła. Śpiwór w kształcie koperty natomiast będzie nadawał się doskonale na letnie wypady. Nie jest on bowiem aż tak przylegający do ciała, a co za tym idzie zapewnia swobodę ruchów i duży komfort użytkowania. Jeśli zależy nam na tym, aby połączyć ze sobą dwa śpiwory i w ten sposób stworzyć jeden większy, powinniśmy wybrać śpiwory w kształcie koperty. Tego typu śpiwór poleca się również dla najmłodszych.

Sklep kempingowy – internetowy czy stacjonarny?

Przy kompletowaniu wyprawki na kemping powinniśmy wybierać tylko takie miejsca, w których możemy być pewni jakości sprzedawanych nam produktów. Być może nasi znajomi będą w stanie polecić nam sklep kempingowy, z którego usług sami korzystali. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na zakup produktów w sklepach internetowych. Zwykle sklepy internetowe oferują dużo szerszy asortyment, niż te stacjonarne. Internetowy sklep kempingowy nie będzie jednak dobrym rozwiązaniem, jeśli przy zakupach wolimy produktu dotknąć i bardzo dokładnie go obejrzeć. Obecnie jednak właściwie wszystkie sklepy, w których możemy zrobić zakupy online, oferują możliwość zwrotu zakupionych produktów. Jeśli zatem asortyment sklepu nie spełnia naszych oczekiwań, możemy towar odesłać, a sprzedawca powinien zwrócić nam pieniądze.

 

Next Post

Jak przystosować firmę do potrzeb pracowników niepełnosprawnych?

Zatrudnienie osób niepełnosprawnych wymaga przystosowania miejsca pracy, zakup odpowiedniego sprzętu oraz zapewnienia przyjaznej przestrzeni w miejscu pracy. Ważna jest również atmosfera w miejscu pracy, po to, aby osoba niepełnosprawna bez problemu mogła zintegrować się z grupą. Typów niepełnosprawności jest wiele- jak zaadaptować miejsce pracy dla każdej osoby? Istnieje 12 grup […]