Krzesło toaletowe czy wózek toaletowy – jaki model wybrać? Na co zwrócić uwagę w trakcie zakupów?

admin

Zarówno wózek toaletowy, jak i krzesło zdecydowanie poprawiają funkcjonowanie oraz opiekę nad osobami starszymi i schorowanymi. Wykorzystuje się je przede wszystkim do załatwiania potrzeb fizjologicznych, gdyż w ich przypadku nie wymaga się podnoszenia i wstawania z krzesła.

Kto powinien korzystać z krzeseł i wózków toaletowych?

Wózek toaletowy oraz krzesełko wykorzystywane w łazience powstały z myślą o osobach, które zmagają się z pełną bądź częściową niepełnosprawnością. Są bardzo przydatne w przypadku osób starszych oraz ludzi, którzy przeszli operacje bądź urazy utrudniające im normalne funkcjonowanie. Poleca się je także dla osób mających ograniczenia ruchowe. Krzesełka toaletowe mogą składać się, ale dostępne są również modele stałe, w niektórych występuje tapicerka, a inne z kolei jej nie mają. Krzesełka mogą posiadać kółka wykorzystywane do przewozu, które stanowią sporą zaletę, dlatego to element, na który warto zwrócić szczególną uwagę.

Wózek toaletowy a może lepiej krzesło?

Krzesło toaletowe wzbogacone o tapicerkę jest przede wszystkim bardzo wygodne i miękkie. Poleca się je w przypadku osób odczuwających spory dyskomfort w trakcie uciskania bądź korzystania z innych dostępnych rodzajów. To rozwiązanie wprost idealne dla użytkowników, którzy pragną utrzymywać poziom higieny własnego ciała na bardzo wysokim poziomie oraz zależy im na uzyskaniu większej samodzielności. Sprawdza się najlepiej w trakcie zmagania się z urazami stawów biodrowych. Warto wspomnieć, że używany materiał jest wodoodporny, dzięki czemu pod wpływem wody nie zmienia się jego stan i jednocześnie można bez większych problemów wyczyścić go i umyć.
Z kolei wózek toaletowy stanowi bardziej rozbudowaną wersję krzesła, dzięki któremu można nadjeżdżać na sedes i nie istnieje konieczność wstawania. Razem z nim nabywa się pojemnik sanitarny, który zdecydowanie ułatwia załatwianie potrzeb fizjologicznych dla osoby z niepełnosprawnością bądź ograniczeniami ruchowymi.

Next Post

Zwalczanie szkodników i insektów w ogrodzie

Uprawa roślin w przydomowych ogródkach cieszy się od wielu lat ogromną popularnością. Hobby to wiąże się niewątpliwie z wieloma zaletami, jednak niekiedy ogrodnicy napotykają na swojej drodze niemałe trudności. Jedną z nich są insekty oraz szkodniki, które niszczą uprawy. Jak sobie z nimi poradzić? Szklarnie ogrodowe – czy atakują je […]
szklarnie