Organizacja przestrzeni w kamperze — jak zaplanować funkcjonalną kuchnię?

admin

Podróżowanie kamperem staje się coraz popularniejsze ze względu na możliwość odwiedzenia wielu miejsc, zapewnienie wygody i ograniczenie kosztów związanych z wyjazdem. Szczególnie ważne jest wyposażenie kuchni — musi zawierać zlew do kampera, kuchenkę umożliwiającą przygotowanie posiłków i lodówkę.

Czego nie może zabraknąć kuchni kampera?

W kamperze wyznacza się kilka stref funkcyjnych. Kuchnia jest bardzo istotna, gdyż pozwala na przygotowanie wspólnych posiłków, napojów i przechowywanie jedzenia. Dlatego tak ważne jest urządzenie jej we właściwy sposób i dodanie wszystkich niezbędnych urządzeń i elementów. Kuchnia musi zawierać zlew do kampera, który umożliwia bieżące mycie brudnych naczyń, mycie rąk i inne niezbędne działania zmierzające do zachowania czystości w pojeździe.

W kuchni nie może zabraknąć szafek, półek oraz blatów — umożliwiają one przechowywanie naczyń oraz produktów spożywczych, a także przygotowanie posiłków. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór mebli na wymiar, które doskonale pasują do niewielkiego wnętrze. Najlepiej, gdy są one praktyczne i funkcjonalne, wtedy pomieszczą wszystkie wymagane sprzęty, co z kolei przełoży się na komfort podróżujących osób. Blaty spełniają także funkcję stołu, czyli spożywa się przy nich posiłki.

W kuchni nie może zabraknąć również sprzętu AGD używanego do gotowania. Kuchenka jest niezbędna, a właściciele kampera mogą zdecydować się na wersję gazową albo indukcyjną. W pierwszym przypadku konieczne jest zadbanie o naboje gazowe bądź zbiorniki LPG. Druga wersja jest mniej pracochłonna, ale wymaga dostępu do zasilania.

W kuchni nie może też zabraknąć lodówki przeznaczonej do przechowywania produktów spożywczych, jest ona szczególnie istotna latem. Można zdecydować się na lodówkę absorpcyjną, którą zasila gaz, prąd zmienny albo stały, a także lodówkę kompleksową, która przypomina wersję używaną w domach.

Zlew do kampera, lodówka, kuchenka to absolutne minimum, ale trzeba też pamiętać o sztućcach, garnkach i talerzach. Przyda się także czajnik, który umożliwia szybkie przygotowanie ciepłych napojów i gotowych dań

Urządzając kampera, trzeba pamiętać o zapewnieniu sobie maksymalnej wygody i komfortu w trakcie podróżowania.

Next Post

Poradnik wyboru wertykulatora jak dbać o trawnik

Wertykulacja trawnika to jedna z najważniejszych czynności w ogrodzie, która ma za zadanie utrzymać trawnik w zdrowiu i dobrym stanie. Jednak wybór odpowiedniego wertykulatora to nie lada wyzwanie. Niezależnie od tego czy jest to wertykulator spalinowy, akumulatorowy czy elektryczny, ważne jest aby wybrać odpowiedni dla swoich potrzeb i wymagań. W […]