Prasowanie różnych rodzajów materiałów i dzianin

admin

Chcąc zachować swoje ulubione ubrania jak najdłużej, bardzo ważne jest, żeby dbać o nie w odpowiedni sposób. Jeśli będziemy prasować je w nieodpowiedni sposób albo prasowali, nie tak jak trzeba, to dużo szybciej się zepsują.

Na co zwracać uwagę podczas prasowania ubrań?

Bardzo ważne jest, żeby upewnić się, czy materiał, który zamierzamy pracować, jest przystosowany do temperatury, którą będziemy stosować podczas prasowania. Czasem w ogóle zdarza się, że dane materiały nie muszą być prasowane, ponieważ się nie mną. Niektóre rodzaje dzianin nie powinny być prawie w ogóle prasowane, ponieważ mogą bardzo szybko się zepsuć.

Jakie materiały powinniśmy prasować i w jakiej temperaturze?

Niektóre materiały wymagają bardzo precyzyjnego dobrania temperatury, o którym jednak zawsze powinien producent dzianin lub tkanin na metce. Jednak czasem zdarza się, że informacja poprzez niedopatrzenie producenta nie jest dokładna, dlatego warto pamiętać, że:

  • Bawełna – w wypadku tego materiału powinniśmy temperaturę prasowania nastawić na 150–180 stopni Celsjusza. Jeśli będziemy prasować w zbyt wysokiej temperaturze, to uszkodzimy materiał.
  • Tkaniny syntetyczne – producent dzianin w tym wypadku powinien nas ostrzec, że nie powinniśmy przekraczać podczas prasowania 120 stopni Celsjusza.
  • Wiskoza – tak samo, jak w wypadku tkanin syntetycznych, nie powinniśmy przekraczać 120 stopni
  • Jedwab – ze względu na delikatność tego materiału, warto, jest stosować się do bardzo rygorystycznych zasad jego prasowania. Po pierwsze, temperatura nie większa, jak 120 stopni Celsjusza, a po drugie, zaprasowujemy ubranie zawsze na lewej stronie.
  • Len – ten materiał możemy prasować nawet w 220 stopniach, jednak nie przy mniejszej temperaturze niż 180 stopni Celsjusza.
  • Bawełna – jest to bardzo popularny materiał stosowany w wielu rodzajach ubrania, a temperatura prasowania powinna wynosić między 150 a 180 stopni Celsjusza.

Producent dzianin – na co uważać podczas kupowania ubrań?

Kupowanie ubrań może okazać się bardzo problematyczne, jeśli producent dzianiny, który dostarczał materiał, nie stara się o jakość produktu. Jeśli producent nie będzie się starał o jakość splotu w materiale, to nawet najlepsze prasowanie nie pomoże w tym, żeby utrzymać ubranie w dobrym stanie. Dlatego zawsze staramy się uwzględnić podczas kupowania ubrania to, od jakiego producenta pochodzi dana dzianina lub tkanina, z której zrobione jest ubranie.

Next Post

Jak zmienić stare mieszkanie w nowoczesny apartament?

Jeśli masz stare mieszkanie, którego wystrój jest niezwykle nudny i pozbawiony świeżości, spróbuj coś w nim zmienić. Czasami wystarczy kilka prostych trików, aby nawet najmniejsze pomieszczenia stały się miejscami niezwykle przytulnymi i eleganckimi. Co można zrobić, aby tak się stało? Nowoczesna lampa wiele zmienia Zacznij od oświetlenia, jeśli chcesz zmienić […]
nowoczesna lampa