Siemię lniane – jakie maseczki można z niego przygotować?

x-start

O tym, że siemię lniane może się okazać bezcennym dodatkiem do zdrowej diety, większość z nas wie doskonale. Z każdym rokiem wiemy też coraz więcej na temat tego, w jaki sposób można wykorzystać ten wyjątkowy dar natury w walce o piękny wygląd. Pamiętajmy, że siemię lniane to wspaniały kosmetyk, a przygotowane z niego maseczki mogą w istotny sposób poprawić nasz wygląd.

Co warto wiedzieć na ich temat?

Maseczki z siemienia lnianego to tanie i skuteczne kosmetyki, które każdy z nas może szybko przygotować we własnym domu. Maseczki takie skutecznie odżywią naszą skórę, pomogą nam tez lepiej zadbać o włosy.

Kiedy warto z nich skorzystać?

Siemię lniane, jako składnik maseczek do włosów, pomoże tym osobom, których głównym problemem są włosy przesuszone. Siemię można też wykorzystać w chwili, gdy włosy są bardzo zniszczone, a ich końcówki zbyt mocno się rozdwajają. Na jakie korzyści można liczyć? Na mocniejsze włosy, które będą lśniły zdrowym blaskiem i które nie będą sprawiać zbyt wielu problemów w trakcie ich układania.

A co z pielęgnacją cery?

I tu maseczka z siemienia może przynieść wiele pozytywnych rezultatów. Jeśli głównym celem zabiegu ma być odżywienie skóry, można siemię lniane połączyć z żółtkiem oraz z odrobiną miodu. Taka maseczka, nałożona na skórę twarzy, szyi i dekoltu, nie tylko odżywi i oczyści skórę, ale też pomoże nam w usunięciu martwego naskórka. Maseczka z mielonego lnu, połączonego z olejkiem arganowym, pomoże z kolei tym, którzy mają problemy z trądzikiem. Len, połączony z kurkumą oraz naturalnym jogurtem, będzie też cennym kosmetykiem dla osób walczących z przebarwieniami skóry.

Next Post

O czym pamiętając zakładając swoją pierwszą szklarnię ogrodową?

Hodowanie własnych produktów w szklarni to niesamowicie satysfakcjonujący i przyjemny czas, ale jak w przypadku każdego hobby wymagającego pewnego poziomu umiejętności i wiedzy, aby szklarnia ogrodowa wyglądała znakomicie – trzeba jej poświęcić sporo czasu i uwagi. Na czym polega wyzwanie posiadania szklarni ogrodowej? Nawet przy uprawie najodporniejszych gatunków roślin istnieje […]