Trafiony prezent na parapetówkę

admin

Zakup parapetówkowego upominku nie należy do najprostszych. Trafność naszej decyzji będzie uzależniona od wielu czynników. Najprostszym sposobem uniknięcia gafy, jest po prostu zapytać głównych zainteresowanych czego im potrzeba. Co zrobić gdy nie mamy takiej możliwości?

Wszystko zależy od tego, czy jest to pierwsza wyprowadzka z domu i gospodarze wszystko urządzają od początku, czy może kolejna i wiele przydatnych przedmiotów już mają. Ciężko też dobrać coś co ma stanąć w mieszkaniu, nie mając pojęcia, jak ono wygląda. Zdaj się na swoją intuicję. Znasz przecież swoich znajomych i wiesz coś na temat ich gustu i upodobań. Postaraj się dobrać w ich stylu, ale na tyle uniwersalnego, żeby pasowało do każdego wnętrza. Postaw też na prostotę i drobne upominki. Przeprowadzając się najczęściej myślimy o dużych i drogich elementach wyposażenia, a zapominamy o drobiazgach, które potem dokupujemy od przypadku do przypadku. Pomyśl ile masz rzeczy, co by Ci się przydały, a ich zakup lub wymianę odkładasz od jakiegoś czasu. Jest też parę prezentów dobrych na każdą okazję, więc i na parapetówce się sprawdzą.

Drobne akcesoria dekoracyjne

Pomyśl o czym co kojarzy Ci się z tymi ludźmi. Poszukaj jakiegoś fajnego gadgetu z ich ulubionym motywem filmowym. Znajdź coś co będzie im przypominało o ich hobby, którym może na co dzień nie mogą się cieszyć. Doniczka w kształcie roweru dla zapalonego kolarza, albo kuferek w kształcie kanistra dla miłośnika motoryzacji. Takimi akcentami możesz też żartobliwie rozwiązać problemy nowych mieszkańców. Może wieszak na klucze, który zakończy ich wieczne poszukiwania? Sprawdzi się też hasło, lub cytat oprawiony w estetyczną ramkę. Może być to ich życiowe motto, żart sytuacyjny, który dotyczy Ciebie i znajomego. Jedyny wymóg to wywołanie uśmiechu na twarzy obdarowanego.

Ściereczki kuchenne i inne akcesoria do gotowania

Ważnym pomieszczeniem w każdym domu jest kuchnia. Nawet jeżeli ktoś twierdzi, że nie lubi i nie spędza tam dużo czasu, to jednak jest to miejsce, które kojarzy nam się z zapachem świeżo mielonej kawy, po prostu stołem, przy którym możena miło spędzić czas. Zakup drobnych artykułów kuchennych na pewno ucieszy organizatora parapetówki. W końcu przez żołądek do serca, a bez kuchni się to nie uda. Nie rezygnuj z tego kierunku, nawet jeżeli gospodarz nie aspiruje do Gwiazdki Michelin, ani nie spędza wieczorów na artystycznym dekorowaniu babeczek. Bez paru drobiazgów w kuchni na pewno się nie obejdzie. Ściereczki kuchenne w komplecie z rękawiczkami i fartuchem będą na taką okazję idealnym pomysłem. Przydadzą się zarówno dumnej pani domu, jak i laikowi, który ogranicza swoje podoje kulinarne do jajecznicy i kanapek. Jeżeli mamy taką możliwość, to zorientujmy się w jakim stylu będzie urządzona kuchnia w nowym mieszkaniu. Mamy wtedy szansę trafić z wyborem tak, że pozornie nic nieznaczące ściereczki kuchenne, czy fartuch będą nie tylko przedmiotem użytkowym, ale też pasującym elementem dekoracyjnym.

Uniwersalne kwiatki i alkohol

Kwiatek doniczkowy i butelka dobrego alkoholu są zawsze trafionym prezentem i pasują na każdą okazję. W przypadku kwiatków musimy tylko znać nastawienie znajomych do dbania o rośliny. Jeżeli mamy kogoś kto kocha ogrodnictwo i wiemy, że nie wyjedzie z domu bez przekazania kluczy komuś kto podleje kwiaty pod jego nieobecność to śmiało możemy kupić  coś, co będzie wymagało pielęgnacji. Czasem jednak lepiej się nie oszukiwać i kupić ładny sukulent, który nie będzie miał nikomu za złe, jak dostanie wody raz na miesiąc. To samo tyczy się wyboru alkoholu. Co z tego, że na oku mamy 12-letnią whisky, jak ktoś nie pije nic mocniejszego od piwa. W takie sytuacji lepiej udać się do sklepu z importowanymi alkoholami i kupić jakiś wyjątkowy okaz.

Next Post

Jaki śpiwór wybrać na kemping?

Przed wyjazdem na kemping powinniśmy odpowiednio się przygotować. Jednym z podstawowych elementów, o który powinniśmy zadbać, jest odpowiednio dobrany śpiwór. Przy wyborze śpiwora powinniśmy wziąć pod uwagę wiele elementów, takich jak np. to, w jakiej temperaturze będziemy spać podczas kempingu. Ocieplenie śpiwora – naturalne czy syntetyczne? Wybór śpiwora na kemping […]