Bezpieczna pożyczka.

x-start

Chyba każdy słyszał przynajmniej kilka razy historie, których dostarczały nam media, o oszustwach związanych z kredytami i pożyczkami. Ofiarami naciągaczy najczęściej padały osoby starsze, które wykazują większą łatwowierność i rzadziej sprawdzają z kim tak naprawdę maja do czynienia. Przeważnie dotyczyło to ofert składanych przez telefon, lub takich jakich reklamy możemy znaleźć na przystankach autobusowych, czy słupach elektrycznych. Warto zatem informować naszych seniorów i edukować się samemu, aby wiedzieć, czy charakteryzuje się bezpieczna pożyczka. Najlepiej jeżeli znamy kogoś, kto korzystał z takich usług i może polecić nam rzetelne firmy. Pożyczka to temat dość popularny i obecny w naszym życiu, więc takie pytanie, nie powinno być wśród naszych znajomych zaskoczeniem, niezależnie od grupy społecznej. Możemy również udać się do znanych i prosperujących od dawna pożyczkobiorców.

Na co należy zwracać uwagę?

Główną rzeczą, która nas interesuje to koszty pożyczki. Pytajmy zatem kilkukrotnie i rozwiewajmy każdą nachodzącą nas wątpliwość podczas rozmowy z przedstawicielem. Czytajmy absolutnie każdą stronę dokumentów, które podpisujemy, a szczególnie informacje zapisane tak zwanym małym druczkiem, gdyż mogą zawierać kluczowe treści, mimo pozornej, wizualnej nieważności. Unikajmy osób, które operują skomplikowanym słownictwem i zwrotami, jednocześnie nie potrafiąc nam wytłumaczyć prosto i zrozumiale o co dokładnie chodzi. Jest to częsty trik używany przez oszustów. Dopiero kiedy mamy pewność co do warunków umowy, możemy spokojnie zabierać się za podpisywanie i cieszyć się gotówką. Szczęśliwie dla nas klientów, oszukańcze procedery to coraz częściej historie z przeszłości.

Next Post

Jak zwiększyć zyski w firmie transportowej?

Posiadając swój własny biznes, przede wszystkim myślimy o tym, jak możemy zwiększyć nasze zyski. Każdemu przecież zależy, aby zarabiać możliwie jak najwięcej, prawda? Nie zawsze jednak jest to takie proste. Czasem trzeba się dłużej zastanowić nad tym, z czego zrezygnować, a czego się trzymać. Zwłaszcza, jeżeli naszym biznesem jest firma […]